Nápady do malé kuchyně: Oceníte jejich praktičnost!

Možná si chcete jen trochu osvěžit současnou kuchyni – nebo chystáte celkovou rekonstrukci? V každém případě se nechte inspirovat nápady skutečných kuchyňských realizací, často vlastnoručních!

Využita zástěna

Zvláště v malé kuchyni si nemůžeme dovolit plýtvat místem. Zástěna mezi horními a dolními skříňkami kuchyňské linky by tedy neměla zůstat nevyužita.
Vyplatí se na ni upevnit nenápadnou dlouhou tyč, na kterou si můžeme věšet kuchyňské náčiní, kuchyňské utěrky, chňapky nebo byť příbor v malém kyblíku.

Snídaně / barový pult

Výborný způsob, jak nejíst na stojáka, když spěcháme. Kromě toho, snídaňový pult představuje další pracovní plochu, když ji potřebujeme.

Mobilní ostrůvek

Kuchyňský ostrov je v malé kuchyni často snem – na ten „opravdový“ totiž není místo. Zato mobilní stolku kolečkách nebo lehký stůl, který v případě potřeby můžeme zasunout nebo přemístit, ten je k nezaplacení.

Řešení na míru

Pokud bychom v malé kuchyni na něčem neměli šetřit, je to kuchyňská linka na míru. Kuchyni totiž budeme s velkou pravděpodobností měnit vzácněji jako auto, zato v ní strávíme více času.
V případě, že by byla nad naše finanční možnosti, možná si pomoci vlastnoručními vylepšeními, jak tomu bylo v případě neobvyklé kuchyně níže. Ta totiž stojí v průmyslové hale přeměněné na bydlení.

Osvětlení pod skříňkami

Pokud byste si měli z tohoto článku vzít jedinou inspiraci, ať je to podsvícení vrchních skříněk kuchyňské linky. Je to ten nejlepší způsob, jak navodit iluzi prostornosti iv malém a stísněném prostoru.

Zrcadlení

Další způsob, jak opticky zvětšit kuchyni, je použít zrcadlící plochy. Mohou to být lesklé dvířka, pochromované povrchy nebo skutečné zrcadlo zavěšené nad stolem. Pokud máte opravdu dobrý odsavač par, může být zrcadlo upevněno i u sporáku.

Nenápadné úchytky

Dotykové otevírání skříněk nebo zcela nenápadné úchytky na dvířkách a zásuvkách jsou v malé kuchyni ideální. Oči budou mít méně záchytných bodů a místnost bude vypadat upravenější.

Police namísto skříněk

V malé kuchyni někdy máme pocit, že na nás padá. Vrchní skříňky by proto mohly nahradit otevřené police. Komu tento nápad nevyhovuje, protože na policích třeba utírat prach, měl by zvolit alespoň odlehčené skříňky – například se skleněnými dvířky.

Může vás zajímat

Napsat komentář