Jak si vybrat zdravou kontejnerovou dřevinu

Kontejnerové dřeviny si můžete na zahradu vysadit i v červnu. Jak ale vybrat ze všech tu pravou, která se bez problémů ujme?

I v červnu můžete zasadit některé keře, které byste rádi měli v zahradě, ale dosud jste si je nezadovážili. Jedinou podmínkou je, aby keř měl dobře vyvinutý kořenový bal.

Kdy je vhodná doba?

Když rostlinu vyberete z kontejneru a v jakémkoliv ročním období s výjimkou zimy vysadíte v zahradě, jednoduše se dále rozrůstá. Třeba ji však pravidelně a vydatně zavlažovat, protože potřebuje určitý čas na to, aby se kořenový systém rozvinul a byl schopen samostatně využívat vodu z půdy.

 Jak si vybrat?

Při nákupu v zahrádkářském centru keř opatrně vyjměte z kontejneru a dobře si prohlédněte kořenový bal. Pokud je kolem hustý prstenec dlouhých bílých kořenů, znamená to, že rostlina byla v kontejneru příliš dlouho a se zakořeňováním ve volné půdě budou potíže, proto si raději vyberte jinou.

Jak sázet?

Při výsadbě dbejte na to, abyste kořenový bal neuložili příliš hluboko do půdy. Horní část balu by měla být zároveň s povrchem země.

 

Může vás zajímat

Napsat komentář