Jak mít krásnou zahradu

Pokud máte zahradu, nedostatek srážek obvykle předznamenává vysokou fakturu za vodu. Zde je pár tipů, jak mít krásnou zahradu se svěžím vzhledem, moderní atmosférou a zároveň až tak velmi nepotřebovat vodu.

 

1. Nahraďte trávu umělou trávou

 Tráva, pokud ji chcete mít krásně zelenou a léto je suché, představuje pořádně vysokou položku na faktuře za vodu. Navíc počítejte s kosením, zaléváním, mulčováním a hnojením. Pokud na to nemáte čas, ale zeleného trávníku se nemíníte vzdát, upřednostněte umělou trávu. Vypadá k nerozeznání od té opravdové a její údržba a spotřeba vody je nesrovnatelně nižší.

2. Zelená pro štěrk a kameny

Moderní a minimalistický vzhled zahradě přidá štěrková cestička či velké ozdobné kameny. Pokud zmenšíte plochu skutečného trávníku, ušetříte i vodu , ale zároveň zelené plochy zůstanou součástí vaší zahrady. Kamenná nebo dřevěná dlažba vypadá hezky, do přírody pasuje jako ulitá a představuje nízké nároky na údržbu. Navíc netřeba ji zalévat.

3. Na pomoc přicházejí sukulenty

Sukulenty odpustí i Zapomnětlivci. Stejně krásné totiž vydrží i bez litrů vody, kterými byste je zalévaly. Všechny kaktusy a sukulenty odolné vůči zimě a mrazem vyžadují slunce a dobře propustnou zeminu, například směs písku, drobného štěrku a zeminy. Mrazuvzdorné jsou také některé druhy agáve a opuncie.

4. Okrasné trávy

Okrasné zahrady se kamarádí s okrasnými travinami. Navíc ta atmosféra a kouzlo, které v zahradě zajistí, je krásné a neodolatelné, k tomu i barevné.

5. Pokud květiny, tak trvalky

Máte rádi květiny , ale zároveň chcete snížit spotřebu vody v zahradě? Vysaďte si trvalky , co se vody týče, jsou méně náročné.

Rostliny, které doporučujeme:

Eremurus, Coreopsis verticilata, Nepeta faassenii, Geranium, Aster amellus, Helianthemum lunulatum, Limonium platyphyllum, Veronica spicata, Phlox paniculata, Oenothera speciosa „Rosea“, Linum perenne, Stachys lanata, Euphorbia myrsinites, Bergenia cordifolia, ale také kosatce, levanduli, šalvěj , rozmarýn či mateřídoušku, juku a okrasné česnek.

Může vás zajímat

Napsat komentář