Efektivní triky jako uspořádat domácnost

Co byste řekli na bláznivě jednoduché – ale za to mimořádně efektivní triky, díky kterým budete mít doma o všem dokonalý přehled?

Neustálé hledání a úklid věcí člověka dokáže pořádně unavit a znechutit. Je to obvykle proto, že pro mnohé předměty nemáme pevně určené místo, na kterém bychom je snadno našli a stejně snadno vrátili po použití. Bude si to tedy vyžadovat menší přeorganizování.

Sem s tyčí

Záclonové tyče jsou vynikajícím pomocníkem. Zkuste je použít o něco netradičnější, například na stěnu dětského pokoje či herny nebo v pracovně, v dílně či ačkoli v kuchyni. Tyč přichyťte v požadované výšce, a potom na ni zavěste košíky, krabice či jiné předměty pomocí háčků. Získáte tak mnoho úložného prostoru a můžete třídit hračky, pomůcky nebo cokoli jiného.

Náš tip: Uložte své plastové nádoby s víčky do velkého odkapávače na nádobí a ukryjte v lince. Budete mít dokonalý přehled o každém víčku.

Suchý zip na ovladače?

A proč ne? Takto je jednoduše uspořádáte do skříňky. Můžete aplikovat i na jiné předměty v domácnosti, které potřebujete přehledně usporiadať.Ako jednoduše znásobit místo ve skříni? Věšáky můžete pospojovat pomocí otevíracího plíšku z plechovek. Stačí navléknout a už máte hotovo!

Neomylně

Jistě to znáte – u pracovního stolu nebo v obývacím pokoji kolem televize máte mnoho různých kabelů. Který patří k čemu? Abyste si omylem nevypnuli jiný spotřebič, usnadněte si to Označovacími nálepkami. Stačí barevně a v případě potřeby s nápisem.

Náš tip:  Kabely, sluchátka a jiné pomůcky můžete prakticky skladovat pomocí kolíčků na prádlo. Pokud na skřipec přidáte lepicí plochu, například zmíněný suchý zip, budou se dát skladovat i vertikálně. Nebo použijte klipy na dokumenty. Klip jednoduše upevníte na desku stolu a přes „ouška“ převedete kabel – konec lovení kabelů pod stolem!

Pro ty, kteří potřebují mít zorganizováno i boty a například v zimě je potřebují i ​​mírné přesušit, nabízíme nápad s věšáky. Stačí každou botu zavěsit samostatně, pod boty můžete položit ručník nebo tác, do které v případě potřeby odteče roztátý sníh a led.

A jak neztratit přehled mezi ložním prádlem? Každou sadu skladujte v jedné z polštářových povlečení. Takto se vám nestane, že vám některý kus bude chybět. Vložit můžete rovnou i barevně ladící plachtu.

Může vás zajímat

Napsat komentář