Dvoubarevná kuchyňská linka

i navrhování kuchyně je asi nejtěžší vybrat ten správný vzhled. V minulosti byly kuchyňské linky jednobarevné, ale dnes je trend opačný, čímž kuchyň získala na větší atraktivitě.

Proč ji musíte mít? 

Jednobarevné linky jsou jasnou jistotou, po které sahá množství lidí. A funguje to dobře. Pokud však chcete dát najevo svou jedinečnost, vyberte si dvoubarevnou linku, která bojuje proti nudě a monotónnosti. Vytváří skvělý vizuální dojem, který funguje v klasických i moderních kuchyních. Při jejím koncipování můžete mixovat různé barvy, vzory či materiály.

I vlk sytý i ovce celá

Co říkají na tuto kombinaci psychologové? Doporučují ji zejména párům, které se nedokáží dohodnout na výsledném vzhledu kuchyňské linky. Ona chce něco pestré, on preferuje tlumené odstíny. Zatímco dosud zůstal jeden „neuspokojená“, dvoubarevná kuchyně je zadostiučiněním pro oba.

Bílá + dřevo

K častým patří kombinace dřevěného dekoru a bílé. Bílá působí moderně a snadno, prostor opticky zvětší a umocní působení denního světla. Dřevo prostor zas zútulní a proteplí. Pokud při tomto schématu kuchyně zvolíte bílé horní skříňky, budete si moci dovolit „potáhnout“ je až po strop. Pokud je součástí kuchyňské linky ostrov, použijte na jeho přední část dřevo a pracovní desku zvolte bílou. Tak ostrov barevně propojíte s linkou.

Bílá + jiná barva

Horní bílé skříňky mají rádi nejen společnost dřeva, ale i ostatních barev. Barvy mohou být syté nebo pastelové. Působí na vás bílá příliš sterilně nebo se vám zdá kontrast příliš výrazný? Namísto sněhobílé sáhněte po krémové, šedé, béžové a dvoubarevná linka získá správnou rovnováhu. Jiná barva skříněk vám může posloužit i při vymezena jednotlivých zón kuchyně.

Různé odstíny dřeva

Struktura dřeva je krásná sama o sobě. Nechte ji vyniknout na lince složené ze světlého a tmavého odstínu dřeva. Mělo by jít o stejný druh dřeva, aby jeho struktura zůstala zachována. Tmavší odstín dřeva získáte použitím lazury nebo mořidla.

Světlá nahoru, tmavá dole či naopak? 

Záleží na tom, jaký efekt chcete dosáhnout. Pokud tmavé skříňky umístíte dole, linku v prostoru ukotvíte. V případě, že stěny budou mít stejnou barvu jako světlé horní skříňky, nebudete je v prostoru ani vnímat, jakoby se vznášely. Ale možný je i opačný scénář: tmavé horní skříňky a světlé dolní. Tmavá barva horních skříněk upoutá pozornost, prostor jasně ohraničí a poslouží i na zvýraznění architektonických zvláštností.

Může vás zajímat

Napsat komentář