Dvojkombinace barev v kuchyni

Dvoubarevná kuchyňská linka je bezesporu trendem, který už nějakou dobu ovládá designérů i naše domácí choutky. Pokud se vám začaly sbíhat sliny na renovaci kuchyně, čtěte dál.

To, co bylo zažité v období 40. až 60. let minulého století, se s jistými moderními a materiálovými vylepšeními začalo vracet. Dvoubarevné varianty kuchyní, kombinování materiálů, dřeva a lakovaných zda matných povrchů jsou záležitost, která jednoznačně přetrvává.

Kreativita s pojistkou

Výrobci a prodejci kuchyní mají vzorky barevných kombinací, které pro ně vytvořili designéři na míru a ze kterých si budete moci vybrat. Pokud však znáte zručného truhláře, barevná a materiálová paleta se rázem pořádně rozšíří.

 Bude jen na vás, pro jaké dřevo, laminát či lak se rozhodnete. Je ale třeba mít na paměti, že bílá opticky zvětšuje, prosvětluje, a tím prostor odlehčuje. Asi i proto je jednou z nejčastěji zvolených barev v kuchyňských duetech. Navíc skvěle se kombinuje s jinou barvou či dřevem. Bílá je prostě dobře zvolen, nadčasový odstín.

Tón v tónu

Pokud nepatříte mezi odvážlivců, kteří rádi experimentují byť na své domácí půdě, nebo máte interiér laděný v nenápadných, jemných a zemitých odstínech, vsaďte na jistotu a kuchyňské dvířka slaďte spíše tón v tónu.

To znamená kombinovat lak v odstínu kapučíno se smetanovým povrchem nebo světlé dřevo s krémovým povrchem. Mějte na paměti, že decentní odstíny v žádném případě neznamenají monotónnost a nudu. Naopak, zaručíte si jimi nadčasovost a eleganci.

Barevná rebelie

Mimořádně populární a v současnosti i moderní je kombinace bílé a šedé, bílé a dřeva či dřevěného dekoru, ale i odvážnější kombinace s citrónově, pomerančovou, limetkovou, tyrkysovou či s odstíny modré, červené a růžové.

Jde o nekonečné moře možností. Dokonce ani struktura a povrch kuchyňských dvířek nemusí být stejné. Dřevěné skříňky můžete mít v dekoru, zatímco barevné budou hladké, prosklené, podsvícené či otevřené. Troufáte si na takový mix barev a stylů? Neboť pestrá kuchyně může být doslova klenotem a srdcem, které rozproudí i zbytek vašeho domova.

Tmavá dolů, světlá nahoru

Pokud se rozhodnete pro úrovňové odlišení barev, tmavší a sytější odstín zvolte na spodní skříňky a světlejší, například i ve stejné nebo kontrastní barvě, na vrchní. Způsob, jak od sebe odlišit horní a dolní skříňky, je i ve frézování.

Bez ohledu na to, zda máte rustikální, tradiční, vintage nebo moderní kuchyň. Cestou je také odlišnost kuchyňských úchytek na spodních a horních skříňkách. Takto ozvláštněné kuchyně působí nápaditě, svěže a originálně.

ph136393

Může vás zajímat

Napsat komentář