Domek o rozloze zahradní chatky nabízí komfort luxusní vily

Navštivte s námi montovaný domek s půdorysnou plochou interiéru jen 7 x 7 metrů, který se díky dobře promyšlené dispozici a zařízení vyrovná komfortu městské vily. Domácí mu s láskou a vtipem říkají „barák“.

Mladí majitelé na jeho návrh oslovili interiérovou designérku , s jejíž prací byli velmi spokojeni při redesignu jejich 3-pokojového panelového bytu.

„Hlavní záměr při navrhování interiéru i exteriéru domu byl skloubit požadavky na moderní design, praktičnost a funkcionalitu, a také ergonomii a zdravé bydlení,“ vysvětluje designérka. „Investoři mě oslovili i proto, že si při návrhu přáli zohlednit i základní principy umění feng šuej.“

V jednotném duchu

Na spodním podlaží, kde se nachází společenská zóna, zvolili otevřenou dispozici.Kuchyně plynule přechází přes varný ostrov s vysouvacím jídelním stolem do obývacího pokoje. Jednotná podlaha a barva stěn, jakož i veškerý nábytek na míru ve stejném stylu, spolu vytvářejí jednolitý a funkční celek. Použité barvy a materiály se rytmicky opakují v celém domě.

Do soukromé části domu na patře se vychází ručně vyrobenými dřevěnými schody.Nachází se zde rodičovská ložnice a studentský pokoj. Wellness koupelna s vestavěnou infrasaunou a velkou vanou s vířivkou si nakonec vyžádala největší místnost na patře. Na místě původně navrhované koupelny podle typového projektu vybudovali šatník na míru.

Modulový typ montovaného domu měl dané některé prvky, které byly neměnné – například zábradlí balkonu, proto z něj designérka vycházela při návrhu velké posuvné brány. Barevnost tašek, oken a římsy sladila s pálenými cihlami v permakulturní zahradě.

„Tento projekt byl kreativní výzvou nejen kvůli omezeným metrům čtverečním, ale i pro rozdílné představy manželského páru o výsledném stylu jejich nového domova. Ona, finanční ředitelka, miluje kontrast černé a bílé barvy, chladnou ocel a sklo. On zase toužil po teple rodinného krbu v rustikálním až mediteránní stylu. Zdánlivý rozpor nakonec vyústil i díky osvícené spolupráci obou partnerů do individuálního stylového mixu, který potěšil všechny strany. Navrhla jsem pracovat zejména s přírodními materiály a středně-tmavým odstínem dřeva, které jsou typické pro rustikální styl. Pro odlehčení celkového dojmu jsem volila čisté hladké linie, hi-tech vybavení a vědomý výběr doplňků. Silný kontrast černé a bílé jsme nahradili tlumenější barevností přírodního kamene s antracitově-rezavou a smetanovo-krémovou.Výsledek posuďte sami. “

o_001_hlavne-foto_interierova-dizajnerka-prinavrhu-zohladnila-poziadavky-domacich-aj-pravidla-feng-suej

 

Může vás zajímat

Napsat komentář