Co víte a nevíte o skalce

Podle dalších tipů pro začínající skalničkárov si skalku můžete založit v každé zahradě. Než začnete si zajistěte vhodnou drenáž a vyberte si to správné místo. Zjistěte pH půdy av případě potřeby jej upravte.

Skalka v trávníku

Pokud si chcete založit skalku v trávníku s přirozeným sklonem, vyberte vrstvu drnu a půdu do hloubky 40 až 50 cm. Do vzniklé jámy navezte 10 až 15 cm drenážního materiálu. Zbytek vyplňte směsí zeminy, kompostu a hrubého písku. Na tuto vrstvu umístěte několik balvanů tak, aby jejich vrchní plocha mírně převyšovala terén. Nakonec vysaďte skalničky. Pokud umístíte trpasličí druh některého z jehličnanů v blízkosti skalky, vytvoříte dojem miniaturní horské scenérie.

 Přístupná místa

Pro lepší a jednodušší péči by skalka měla mít maximální šířku 1,2 m. Na širší ploše je obtížné dosáhnout na rostliny z přilehlých cestiček.

Než začnete

Ještě před výstavbou zajistěte dostatečnou drenáž, neboť jen málo vysokohorských druhů je vlhkomilných. Pak rozmístěte největší kameny a postupně menší až nejmenší. Dávejte pozor, aby se mezi kameny a půdou nevytvářel volný prostor, který by později mohly využít mravenci, šneci nebo malé hlodavce. Většina skalniček oblibě zásaditou půdní reakci, proto je dobré zjistit pH půdy a v případě potřeby jej upravit.

 

Může vás zajímat

Napsat komentář